Ritchie Bros. ułatwia przepływy pieniężne dla właścicieli sprzętu

Posted by IronPlanetEU on 2020-05-28 12:26:50

Ritchie Bros., organizator aukcji maszyn ciężkich, wspiera właścicieli sprzętu podczas kryzysu wywołanego przez COVID-19 za pomocą elastycznych opcji sprzedaży w celu usprawnienia ich przepływów pieniężnych, w tym opcji przedpłaty i bezpośredniego zakup aktywów sprzedającego. W czasie pandemii koronawirusa, gdy wielu z nas izoluje się w domach, świat aukcji sprzętu ciężkiego wciąż funkcjonuje. Lider w branży, Ritchie Bros., przeniósł wszystkie swoje aukcje do sieci i jak do tej pory odnotowuje niewielkie zmiany w przewidywanym zapotrzebowaniu (a także poziomach cen sprzedaży) na używane maszyny budowlane i rolnicze w ostatnich kilku miesiącach.

Read More

Sprzedaż maszyn ciężkich na aukcjach online wzrasta mimo pandemii koronawirusa

Posted by Alexander Ypeij on 2020-04-22 13:35:58

W ostatnim czasie na placach aukcyjnych Ritchie Bros. było raczej dość cicho. Największy na świecie dom aukcyjny maszyny ciężkich znany jest z organizacji ekscytujących licytacji odbywających się w wielu krajach z udziałem „śpiewających” licytatorów, przejeżdzających przez rampę maszyn i tłumu aktywnych nabywców. Niestety, teatry od dłuższego czasu pozostają puste i na razie takimi pozostaną. Czyżby przemysł przestał kupować i sprzedawać maszyny? Nic bardziej mylnego. Z powodu pandemii koronawirusa Ritchie Bros. tymczasowo organizuje wszystkie swoje aukcje za pośrednictwem Internetu i obecnie cieszy się bezprecedensowym ich zainteresowaniem online. Firmy nadal kupują sprzęt na aukcjach – i to w ogromnej ilości.

Read More

7 rzeczy, które warto zobaczyć na targach Agritechnica 2019

Posted by IronPlanetEU on 2019-10-24 04:46:58

Agritechnica - największe na świecie targi maszyn rolniczych, odbywające się w Hanowerze w Niemczech w dniach od 10 do 16 listopada - oferują bogactwo innowacyjnych pomysłów i wynalazków w dziedzinie techniki rolniczej. Wielu z nas pracujących w branży rolniczej z niecierpliwością oczekuje na odkrycie najnowszych produktów i trendów. Masz już bilety na targi? W targach weźmie udział ponad 2750 wystawców z 51 krajów, w tym wiele wiodących firm, takich jak Fendt, Massey Ferguson, Case IH, Deutz-Fahr, New Holland, Kubota, JCB, John Deere i inni. Przygotowaliśmy listę 7 rzeczy, których nie można  przegapić.

Read More

Topics: Europe, Polska

6 rzeczy, których należy unikać przy zakupie używanych maszyn rolniczych na aukcjach

Posted by IronPlanetEU on 2019-10-24 04:46:45

Rozważasz zakup ciągnika lub innej maszyny rolniczej. Kupno nowej maszyny u dealera ma swoje zalety, ale może być dość kosztowne. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywy i to na potrzeby wszystkich budżetów. Rynek używanych ciągników jest OGROMNY i oferuje naprawdę duży wybór. Są dealerzy, brokerzy, strony internetowe, aukcje i inne miejsca oferujące maszyny na sprzedaż. Coraz więcej osób znajduje to, czego potrzebuje na aukcjach, gdzie jest duży wybór i nie ma stałej ceny. Można tam zrobić dobry interes. Ale są też rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Oto 6 takich rzeczy, których należy unikać przy zakupie na aukcji.

 

Read More

Topics: Europe, Polska

6 faktów dotyczących ładowarek kołowych

Posted by IronPlanetEU on 2019-10-10 06:31:46

Trudno sobie wyobrazić, że prace budowlane lub wydobywcze przebiegają bez użycia ładowarek kołowych. Od dziesięcioleci są jednymi z najbardziej popularnych maszyn i prawdopodobnie będą nimi również przez wiele kolejnych lat. W ciągu ostatniej dekady łączna liczba ładowarek kołowych wzrosła o 75%, począwszy od około 1,3 miliona maszyn w 2008 roku, aż do 2,3 miliona w 2018 roku. Szacuje się, że do 2022 roku całkowita wartość tej kategorii wyniesie 15,9 miliarda euro na całym świecie.

Czy jesteś miłośnikiem ładowarek kołowych? Przeczytaj te 6 interesujących faktów i zrób wrażenie na znajomych i współpracownikach.

 

Read More

Topics: Europe, Polska

7 wspaniałych funkcji IronPlanet

Posted by IronPlanetEU on 2019-09-23 07:19:28

Jak to mówią: nie ważne, co masz, ale w jaki sposób z tego korzystasz. Nawet jeśli jesteś wielkim fanem IronPlanet, aby w pełni wykorzystać możliwości tej platformy, musisz, podobnie jak w przypadku miłości, technologii i biznesu, poznać wszystkie dostępne wskazówki i porady.   

Read More

Topics: Europe, Polska

5 wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać dobre oferty za granicą

Posted by IronPlanetEU on 2019-05-09 07:18:50

 

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę budowlaną i szukasz maszyn do realizacji swoich przyszłych projektów, jesteś dilerem maszyn czy też zarządzasz wypożyczalnią, to znalezienie niezbędnego sprzętu na lokalnym polskim rynku może okazać się niezwykle trudne. Koparki, ładowarki, wywrotki, spycharki. Wykorzystywanie sprzętu w Polsce osiągnęło szczytowy poziom, a czas dostawy nowego sprzętu trwa nawet kilka miesięcy. Nic dziwnego, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw szuka dobrych ofert na zakup używanych maszyn za granicą.

Read More

Topics: Europe, Polska